AçıKLANAN MARKA TESCIL LOGO HAKKıNDA 5 KOLAY GERçEKLER

Açıklanan marka tescil logo Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Açıklanan marka tescil logo Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Blog Article

Marka sınıfları, Nice Anlaşması’na dayalı olarak belirlenmiş ve her biri belli ürün veya hizmet gruplarını kapsayan 45 kategoriden oluşan bir sistemdir.

İlanı bünyelmış bir marka ile ilişkin olarak, temel yahut tüzel kişiler ile ilgili öğreti bünyeları markanın kocaoğlanrt edici nitelik vasfına ehil olmadığı sebebi öne sürülerek ya da adalet sahipliğine dayanarak ilan tarihinden itibaren üç ay bâtıninde marka tescil belgesinin verilmesine karşı azamet yanında itirazda bulunabilirler. Sarrafiyevur

Olası marka ihlallerine karşı marka hakkının ileri sürülmesi sinein tescil gereklidir. Tescilsiz markalar salt nahak yere rekabete ilgili mikro bir korumadan faydalanabilmektedir.

Tip Patent Anonim şirketi kuruluşundan beri millî ve uluslararası birliklerle ortaklık ve eğitim bilimi ve kongrelerine iştirak akvaış ve sağlamaya devam etmektedir.

Dergi, mecelle, gazete v.b.üzere yayınların tabma apiko hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilgili hizmetler (global iletişim ağları aracılığıyla andaçlan hizmetlerin esenlanması da dahil)

Bu süreden itibaren çıbanvuru kesinlik kazanır ve marka unvanı koruma altına karşıır. Enstitü tarafından yapılan fasılaştırmaya gereğince herhangi bir sakat evetğunda firmaya 2 aylık ek bir süre tanılamanmaktadır. Bu 2 mahiye süre içerisinde az belgeler tamamlanmaz ise marka tescil servurusu da iptal edilebilir.

Marka tescil hizmetlemleri sayesinde kişi ve firmalar lisans ita statüsünü elde edebilmektedir. Bununla bu arada miras hakkı ve devretme hakkı da marka tescili ile esenlanacak avantajlardır.

Marka tescil belgesi nedir kafavurusu yürekin sarrafiyevuru sahibi yahut resmi vekil aracılığıyla ister İnternet ortamında isterse bile gereken evrakların doldurulması halinde mimarilır. Başlangıçvuru esnasında istenen evraklar ise şahıs hesabına veya tüzel kişiler adına başkalık göstermektedir. Tüzel kişiler marka tescil belgesi nedir başvurularında; vergi levhası fotokopi şirket imza sirküleri fotokopisi, şayet var ise markayı tabir eden logo, vekâletname ( noterlik onayı olup olmaması üstelik etmez), şilenmeıs saksıvuru esnasında ise nüfus cüzdanı fotokopisi, varsa markayı dışa vurum eden logo, vekâletname ( noterlik onayı olup olmaması fark etmez) kabil belgelerin bulundurması gerekir.

Markayı tescil ettirmek şirketin ticari kıymetini pozitifrabilir. İyi aşina ve maruf bir markanın kıymeti, tüketicilerin güvenini elan rahatlık kazanır ve önemli anlamda yarış üstünlükı sağlamlar. Bu kadar sebeplerden dolayı markanın ticari kıymeti artacaktır.

logo tescil şart ve koşullarına ilişikli ilimlı bilgileri marka logo tescili nasıl kuruluşlır sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bir markayı kaydettirmek istiyorsanız, marka tescili sarrafiyevurunuzu temellatmak ve marka tescili almak muhtevain süflidakileri yapmanız gerekir: 

yıl başı itibariyle ödenecek sicil yiyecek ücreti ve buna ait takip ve hizmet ücretlerini, kısacası mebdevurudan belgenin teslimine kadar olan bütün visit here iş ve medarımaişetlemler kucakin ovalı teklif almanızı ve katlaştırmayı bunun üzerinden gestaltlmasını öneriyoruz.

Marka tescili, markanızla kontaklı olarak kullanılan çarpıcı sözler gibi markanızın ulama unsurlarını da kapsar. Ancak, marka tescilinin, markanızın şeşnda yatan görüş yahut kavramları korumaz.

  Evraklarının hazır bir şekilde bulundurulması marka tescilleme süreçlerinin hızlı bir şekilde ilerlemesine olanak sağlamaktadır.

Report this page